Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Petr Matys napsal(a):

Nemám s touto situací zkušenost. Platí tedy že  máme na jiný let s jinou aerolinkou při změně letu nárok ? A tedy že kromě opruzu s komunikací je to jistá výhoda? Obávám se, že budu vyčkávat a pak nebude žádná jiná solidní letenka 

Ne, nárok nemáte. Je to jen obrovská velkorysost Saudie, že děla takovýhle piškuntálie.

2 Citovat

vyzkouším a dám vědět, díky

0 Citovat

Mám to na konec července a je to úplně stejný jako popisujete. Ale přidat si tam Rijad to fakt nechci takže to asi zruším a koupím něco lepšího. A teď mi přišlo že zpáteční let je zrušen úplně. 

0 Citovat

Přidat si tam Rijad nechce téměř nikdo :-). Nevím, kolik jste zaplatila za letenku, ale to že vám zrušili i zpáteční let dává šanci, že oba směry můžete proletět s jinou "lepší" aerolinkou. Stačí zavolat. Ale pokud jste zaplatila běžnou cenu, tak je to asi skoro jedno. 

 

EDIT: Teď jsem se díval a opravdu už i u zpátečního letu, když se ho pokusím navolit ve vyhledávání, to ukazuje, že neexistuje. Ještě mi tedy nic nedošlo. To by bylo úplně skvělé :-)

0 Citovat

Info o zrušení zpátečního letu mi došlo SMSkou:

Dear guest,
Your flight No 899 for reservation xxxxxx has been cancelled.
Your ticket is safe
For more information please visit saudia.com/covid-19

 

Hlavně ten odkaz na covid je super 😁

0 Citovat

Vypadá to, že jarní lety Vídeň-Jeddah úplně zlikvidovali a místo toho nabízejí routing přes Paříž s Air France s větším či menším stopoverem... alespoň co jsem namátkou zkoušel v dubnu a květnu. Ale oficiálně o změně zatím taky nic nepřišlo.

0 Citovat

taky mám zpáteční let 24.4.24 z ICN do VIE (lety SV899 a SV151) na booking detail vidím že byl zrušen. Tedy zavolat a chtít jinou letenku by snad neměl být problém (přímák s Korean Air by se mi líbil) :-)

0 Citovat

Ona je teď otázka, jestli tam nevolat co nejdřív, přestože se může stát, že zase neuvidí cizí lety, které se ale normálně prodávají, protože za pár týdnů nebo měsíců můžou zase nějaké lety přidat a pak už neuvidí důvod přehazovat nás na jinou aerolinku.

0 Citovat

Jinak na ty nesrovnalosti v letenkách (zbloudilé písmenko u Austrian a datum platnosti letenky), jsem se ptal u Saudie i u Austrian a prý OK. Tak teď nevím, k čemu tam ty informace vlastně jsou, když můžou být chybné a všichni se tváří, že to nevadí. 🤣

0 Citovat

Takze mal som rezervaciu VIE - JED - ICN spiatocne. Po vcerajsku z toho vzniklo cesta tam VIE - JED -RUH - ICN a cesta spat bola uplne zrusena. Mal som to na april (04.2024) dneska som volal do nemecka, bez problemov to posunuli na maj (05.2024) a prehodili nas na priame lety s Korean... takze za mna super...

3 Citovat

Tak to výborná zpráva. Jinak to zrušili od února kompletně ten zpáteční let. Já mám letět koncem srpna. Ještě nic nepřišlo, ale to se asi změní během hodin či dnů. Korean jsi chtěl, nebo nabídli sami? 

0 Citovat

Podla mna zrusili od 30.03 lety VIE - JED aj tam aj spat... Do 30.03 tam tie lety este maju, potom uz niesu ani tam ani spat... teda myslim si, ze postupne zrusia aj tie letenky na cestu tam, alebo vratia casom tie lety spat?? 

mal som vybrane konkretne datumy ktore som chcel letiet, pozrel som si dopredu lety a najlepsie mi tam vyhovoval Korean alebo Turkish... povedal som len datumy a ona hned ponukla Korean tak som len suhlasil....

0 Citovat

Super. Díky. Nemyslím si, že by to vrátili zpátky, ale stát se může ledacos. No možná udělám výjimku a pořeším to už teď. Ono ta jejich dobrosrdečnost nabízet kdejakou aerolinku jim taky nevydrží zřejmě věčně. Byla by škoda si nezaletět do Soulu za 6 tis třeba s Qatarcema. 

0 Citovat

Nečekal jsem a udělal změnu hned. Přehozeno z dubna na květen a na přímák VIE - ICN s Korejci, přesně jak jsem chtěl. Sami nabídli přímý let. Super přístup, příště jdu do saudie znova :-)

0 Citovat

Myslím, že s tím budu spěchat, aby na mě zbylo. 😂

0 Citovat

Ještě se zeptám. Měli jste už v emailu ten zrušený zpáteční let? Jestli mám čekat až to přijde, nebo to pořešit hned.

0 Citovat

Nie mail prisiel iba so zmenou letu tam. Zruseny let spat prisla iba sms a v manage my booking to bolo zrusene....

0 Citovat

Zpáteční let sice v mailu zrušený nemám, ale na webu už ho jako zrušený vidím. To by mělo snad stačit. 😊 Jinak JED-MUC nezrušili, to je pech. 😆

0 Citovat

Jox: Jako že ten zpáteční do MUC nebudou chtít změnit na jiný?

0 Citovat

No to nevím, mohlo by se podařit, ale nemuselo. Když jsem nedávno měnil, chtěl jsem změnit oba lety, i když ten první byl zkrácený, a nejdřív mi tvrdili, že to nepůjde, ale pak to nakonec šlo (argumentoval jsem taky tím, že na webu mi to nabízí změnu obou. Jenže tento se nezměnil vůbec. A na webu ta možnost změny začíná prvním letem a já tedy neuvidím, jestli mi to nabídne i změnu druhého (asi spíš ne), dokud nepotvrdím let tam, což nechci.

0 Citovat

Měl jsem koupeno zpáteční VIE - JED - ICN na duben. O změně trasy letu tam přišla sms i mail. O návratu žádná zpráva. Po telefonu bez okolků změněno na přímý let s Korean na stejný termín.

0 Citovat

Já sms nedostal, ale v MMB už tam vidi zrušeno. Takže fajn a zkusím si to taky přehodit.

0 Citovat

Tak mám taky změněno na přímé lety s Koreanem přes Velikonoce. Jen jsem řekl jaký datum chci a hned operátorka nabídla let s Korean 🙂

0 Citovat

Já si nedočkavě koupil VIE-ICN-MUC ještě před tou lepší akcí, a tu jsem taky nemohl nechat ležet, takže to musím řešit 2x. A na Velikonoce padla akce s AirBaltic, tak tam to ani přesunout nemůžu. 😆 Jsem zvědavý, co mě nechají udělat s ICN-MUC, na který nesáhli, potřeboval bych to minimálně posunout o pár dní zpět, ale i tak se mi do MUC nechce.

0 Citovat

Já si teď sypu popel na hlavu, že jsem ještě nekoupil ten ICN na srpen s rodinou. Došel jsem k platbě a pak se na to vybodl, že tam bude hnusný počasí (hrozná prádelna), stejně jako letos v Japonsku. Za ty prachy a Korejcema, bych to asi přežil :-)

0